Крумовград победи с 2:0 столичния Септемви в мач от седмия кръг на efbet Лига. Бразилецът Матеус Соуса (26, 54) вкара и двата гола, като асистенциите бяха на сънародника му Патрик Луан. Началото на двубоя се забави, след като един от прожекторите на стадиона угасна и Драгомир Драганов забави старта на срещата. Все пак след разговори с двамата треньори мачът започна със 7 минути закъснение.

Със спечелените три точки отборът на Крумовград вече диша по-спокойно, след като сложи край на негативната серия от пет поредни загуби. Септември пък остава на дъното в класирането без спечелена точка.

Очаквано домакините влязоха по-активно в двубоя и още в началните минути Матеус Соуса на два пъти обстрелва Шейтанов, който не позволи да бъде преодолян. В 10-ата минута пък Патрик Луан се размина с топката във вратарското поле.
Натискът на домакините даде резултат в 26-ата минута. Серкан Юсеин подхвана атака и продължи надясно към Патрик Луан. Бразилецът пусна остро центриране във вратарското поле, където Матеус Соуса изпревари Страхиня Керкез и отблизо прати топката зад гърба на Димитър Шейтанов - 1:0 за Крумовград!

След гола столичани тръгнаха по-смело в атака, но стигнаха само до няколко разбърквания в наказателното поле на съперника.

Крумовград започна активно и втората част, което бързо доведе до нов гол. В 49-ата минута Патрик Луан навлезе отдясно в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията за Матеус Соуса, за когото бе детска игра да отклони топката в опразнената врата за 2:0.

Треньорът на гостите Николай Митов реагира веднага с две смени и в 71-ата минута Септември пропусна да върне интригата в мача. Резервата Степанавичус центрира в наказателното поле, където най-високо скочи Бертранд Фурие, но ударът му с глава мина покрай вратата.

efbet Лига

FT .

2 : 0

• 26’ Матеус Соуса
  • 49’ Матеус Соуса
  • Край на мача - 2:0 за Крумовград.

90+4'
  • Поредна смяна в Септември - Виктор Очаи отсъпва мястото си на Клери Сербер.

81'
  • Пропуск на Борислав Рупанов, който с глава прети топката над вратата.

74+3'
  • Още една промяна за столичани - Никола Величковски влиза, Витиньо излиза

73'
  • Пропуск за гостите! Камерунецът Бертранд Фурие скочи най-високо в наказателното поле на Крумовград след центриране на Степанавичус, но ударът му с глава мина покрай десния стълб на вратата на Янко Георгиев.

71'
  • Другата промяна за домакините е влизането на Ерол Дост за сметка на Серкан Юсеин.

68'
  • Първа смяна и в Крумовград - голмайсторът Матеус Соуса отстъпва мястото си на Рафаел Фуртадо.

67'
  • Шут на Серкан Юсеин попада право в ръцете на вратаря на столичани Шейтанов.

63'
  • Още една промяна за гостите - Джордан Гутиерес влиза на мястото на Мартин Моран.

62'
  • Смяна в Септември - излиза Митко Митков, влиза Фаустас Степанавичус.

62'
  • Чудесно спасяване на Шейтанов! Отново неудържимият Патрик Луан нахлу отдясно и върна към Джунейт Али, който стреля без забавяне, но стражът на гостите показа отличен рефлекс и изби с крак.

60'
  • 2:0 за Крумовград! Отново Матеус Соуса е голмайстор за домакините, а асистенцията пак е на Патрик Луан. От десния фланг бразилецът пусна успоредно подаван, а сънародникът му бе на точното място, за да отклони топката в мрежата на Септември.

49'
  • Старт на второто полувреме

46'
  • Край на първата част

45+2'
  • Първи жълт картон в мача - получи го нападателят на гостите Бертранд Фурие.

34'
  • Гоооол! 1:0 за Крумовград! Матеус Соуса откри резултата, след като засече отблизо остро подоване на Патрик Луан от десния фланг.

26'
  • Медицинските щабове и на двата отбора са на терена, за да окажат помощ на Божидар Кацаров и Борислав Рупанов, които пострадаха при нежък сблъсък.

23'
  • Александър Георгиев с глава праща топката над вратата на Септември

22'
  • Удар на Патрик Луан е блокиран от защитника на гостите Михаил Полендаков и топката излиза в ъглов удар.

14'
  • Пропуск на Патрик Луан! Отличен пробив отдясно на Джунийт Али бе продължен с прострелно ниско центриране към вратарското поле, но там бразилецът Патрик Луан не успя да достигне до топката.

10'
  • Първи точен удар за Септември - Витиньо обаче не затрудни Янко Георгиев.

5'
  • Диего Рапосо от домакините опита удар, но топката стана лесна за Шейтанов след рикошет в крак на защитник.