Берое Стара Загора продължи безгрешния си ход отвъд дома си и записа за сетен път победа като гост в efbet Лига. Този път заралии се разправиха с 1:0 срещу Крумовград в Пловдив, а героят за гостите беше Сантиаго Годой, който вкара красив гол след 61 минути игра.

Любопитен факт е, че Берое записа 40 мач поред, в който не се разписва български състезател с екипа на старозагорския тим.

В стартовия състав на Хосе Луис Ачиари за пореден път имаше само един българин, като от първата минута стартира Стефан Гаврилов. Всички други по терена бяха латиноамерикански състезатели.

Иначе, и двата отбора имаха своите възможности в хода на срещата, която стартира с натиск на Берое, но впоследствие Крумовград се възстанови игрово. В крайна сметка голът на Годой след малко над час игра раздели двата отбора и трите точки отпътуваха с рейса на гостите към града под Аязмото.

Успехът прати Берое на третото място във временното класиране, като тимът акумулира вече 10 точки след 5 изиграни срещи. Крумовград остана 12-и с едва три точки, но по-неприятното за тима на Атанас Рибарски е, че е в серия от четири поредни поражения в efbet Лига.

След само 15 секунди игра Берое можеше да открие резултата в Коматево. Хуан Пинеда проби отдясно и пусна към Леандро Годой. Първоначалният му удар беше блокиран от Божидар Кацаров, но при втория не демонстрира точност от изгодна позиция. Гостите отново развиха нападение отдясно в третата минута, след като Карлос Алгара се понесе и центрира добре към Винисиус Белоти, но сантиметри разделиха крилото на Берое от гол.

startphoto.bg
76 снимки

След 14 минути игра домакините бяха близо до отбелязване на гол след ъглов удар. Топката беше центрирана в полето на Берое, а над всички се извиси Божидар Кацаров. Бранителят отправи удар, а Артур Мота докосна топката, за да се отбие тя в гредата му.

В 52-ата Серкан Юсеин получи топката в полето на Берое и опита удар с външен фалц през бранител на старозагорците, но той беше неточен.

Пет след това Даниел Оливейра центрира оптимално към Патрик Луан, който се отскубна от бранител на Берое в наказателното поле на гостите и отправи удар с глава с гръб към вратата. Стражът на беройци - Артур Мота, направи зрелищно изчистване с една ръка, предотвратявайки гол във вратата си.

Четвърт час преди края Джунейт Али си спря топката вляво по нападението на Крумовград и я прати в наказателното на Берое. Защитата на гостите не действа умело и кълбото някак се озова у Патрик Луан, чийто удар с обръщане не затрудни Мота. Домакините се хвърлиха мощно да нападат вратата на Берое и в 95-ата минута Джунейт Али отправи много силен диагонален шут към старозагорската врата, но Мота изби.

efbet Лига

FT .

0 : 1

• 61’ Леандро Годой
  • Край на мача - победа за Берое!

90+5'
  • ШАНС! Домакините се хвърлиха мощно да нападат вратата на Берое и в 95-ата минута Джунейт Али отправи много силен диагонален шут към старозагорската врата, но Мота изби.

90+5'
  • Пет добавени минути.

90+3'
  • Жълт картон за Серкан Юсеин.

90+1'
  • Смяна в Берое - влиза Викторио Вълков, излиза Гаврилов.

85'
  • Жълт картон за Стефан Гаврилов

85'
  • Жълт картон за Артур Мота.

82'
  • Жълт картон за Франко Минго.

77'
  • Жълт картон за Лукас Сантана.

77'
  • Жълт картон за Хуан Пинеда.

76'
  • ШАНС! Джунейт Али си спря топката вляво по нападението на Крумовград и я прати в наказателното на Берое. Защитата на гостите не действа умело и кълбото някак се озова у Патрик Луан, чийто удар с обръщане не затрудни Мота.

74'
  • Смяна в Берое - влиза Кевин Сейхас, излиза Сариеги.

67'
  • Смяна в Крумовград - влиза Матеус Соуса, излиза Дост.

65'
  • Смяна в Крумовград - влиза Диего Рапосо, излиза Милев.

65'
  • Смяна в Берое - влиза Енцо Еспиноса Барето, излиза Винисиус.

64'
  • ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Въпреки натиска на Крумовград в началото на втората част, Берое поведе в 61-вата минута. Хуан Пинеда проби отдясно и центрира, от аутлинията Винисиус Белоти свали за Леандро Годой, който със странична ножица прати топката в долния ляв ъгъл за 0:1..

61'
  • ШАНС! Даниел Оливейра центрира оптимално към Патрик Луан, който се отскубна от бранител на Берое в наказателното поле на гостите и отправи удар с глава с гръб към вратата. Стражът на беройци - Артур Мота, направи зрелищно изчистване с една ръка, предотвратявайки гол във вратата си.

57'
  • ШАНС! Серкан Юсеин получи топката в полето на Берое и опита удар с външен фалц през бранител на старозагорците, но той беше неточен.

52'
  • Старт на втората част!

46'
  • Край на първата част - 0:0!

45+4'
  • Удар на Даниел Оливейра отиде встрани от вратата на Мота.

33'
  • Удар на Леандро Годой след ъглов удар отлетя аут.

26'
  • Жълт картон за Даниел Оливейра.

15'
  • ГРЕДА! Домакините бяха близо до отбелязване на гол след ъглов удар. Топката беше центрирана в полето на Берое, а над всички се извиси Божидар Кацаров. Бранителят отправи удар, а Артур Мота докосна топката, за да се отбие тя в гредата му.

14'
  • Крумовград започна да действа по-смело след първоначалния натиск на Берое.

13'
  • Винисиус Белоти пробва нещо между удар и центриране отляво, но Янко Георгиев се намеси.

4'
  • ШАНС! Гостите отново развиха нападение отдясно, след като Карлос Алгара се понесе и центрира добре към Винисиус Белоти, но сантиметри разделиха крилото на Берое от гол.

3'
  • ШАНС! След само 15 секунди игра Берое можеше да открие резултата. Хуан Пинеда проби отдясно и пусна към Леандро Годой. Първоначалният му удар беше блокиран от Божидар Кацаров, но при втория не демонстрира точност от изгодна позиция.