Хебър и Крумовград завършиха 0:0 в единствения съботен двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. Двата отбора предложиха доста постна игра и скуката властваше в Коматево, където домакинстваше тимът от Пазарджик. Въпреки спечелената точка Хебър остава на дъното на класирането едва със 7 точки.
Двубоят на базата в Коматево започна с по-активна игра на гостите, които още в 8-ата минута пратиха топката във вратата на Хебър, но голът не бе зачетен заради засада на Момчил Цветанов, който изведе Матеус Енрике на празна врата.

Подобна ситуация имаше и в 25-ата минута, но тогава Матеус Енрике, който беше в нередовна позиция, не успя да прати топката в мрежата на домакините. Малко след като измина половин час игра, двата отбора се активизираха и стигнаха до отлични възможности за гол, но вратарите не позволиха да бъдат преодоляни. Най-напред удар на Матеус Енрике бе уловен от стража на Хебър, а след това Янко Георгиев изби в корнер още по-опасен шут на Набил Макни.

В 38-ата минута късметът обърна гръб на Джунеит Али. Десният халф-бек на Крумовград прехвърли вратаря на домакините с фантастичен удар малко зад центъра. В стремежа си да се върне по-бързо, Марко Роса падна на терена, но топката се спря в десния стълб и се върна в ръцете на изненадания страж на Хебър.

Домакините излязоха по-уверени след почивката, но така и не успяха да застрашат сериозно вратата на съперника. Чак в 70-ата минута Шейх Диаманка постави на изпитание отбраната на Крумовград с прострелно центриране по земя, при което само майстроската намеса на Момчил Цветанов във вратарското поле попречи на Николаев да прати топката в мрежата на Янко Георгиев. Пет минути преди края гостите поискаха дузпа за нарушение на Милен Гамаков срещу Янис Гермуш, но реферите подминаха претенциите им.

• Край на мача

90+4'
  • Жълт картон за Милен Гамаков от Хебър.

88'
  • Претенции за дузпа на гостите, след единоборство между Милен Гамаков и Янис Гермуш на самата аутлиния. Реферът обаче подмина ситуацията, а и от ВАР не сметнаха за нужно да го викат да я преразгледа на монитора.

85'
  • Пропуск на Лазар Марин, който реши да стреля от малък ъгъл, но топката профуча покрай вратата на Хебър.

83'
  • Промяна в състава на Крумовград - Александър Георгиев влиза, Момчил Цветанов излиза.

81+1'
  • Промяна и за гостите - Октай Юсеин заменя Матеус Енрике.

81'
  • Смяна в Хебър - Божидар Пенчев излиза, Енцо Ел Фатахи влиза

80'
  • Още една промяна за гостите - Диего Рапосо отстъпва мястото си на Ерол Дост.

72'
  • Смяна в Крумовград - Даниел Оливейра влиза, излиза Серкан Юсеин

72'
  • Страхотна намеса на Момчил Цветанов! Шейх Диаманка проби отляво и пусна успоредно прострелно центриране по земя към вратарското поле. Там опитният Цветанов майсторски изчисти топката под носа на връхлитащия Николаев.

70'
  • Пропуск на Рафаел Енрике! Нападателят на Крумовград бе оставен в наказателното поле да си нагласи топката за стрелба, но ударът му профуча над вратата на Хебър.

69'
  • Жълт картон за Лазар Марин от Крумовград за нарушение срещу Шейх Диаманка край тъчлинията.

65'
  • Уилям Фонкеу с глава засече центриране от корнер, но топкатамина покрай вратата на Крумовград.

54'
  • Медицинска помощ за нападателя на Крумовград - Матеус Енрике.

50'
  • Още една промяна в състава на домакините - Милен Гамаков заема мястото на Радослав Терзиев

46'
  • Смяна в Хебър - Атанас Кабов излиза, Душан Вукович влиза

46'
  • Старт на второто полувреме

46'
  • Край на първата част

45+4'
  • Жълт картон за Шейх Диаманка за симулация - нападателят на Хебър с неуспешен опит да си "спечели" дузпа.

45+2'
  • Пропуск за домакините! Шейх Диаманка стреля от малък ъгъл право в ръцете на Янко Георгиев.

45'
  • Жълт картон за нападателя на Крумовград - Янис Гермуш.

43'
  • Греда за гостите! Джунеит Али с вълшебно изпълнение малко зад центъра прехвърли вратаря на Хебър, който връщайки се назад, сес спъна и падна. За негов късмет обаче топката срещна десния стълб и се върна в ръцете на слисания Марко Роса.

38'
  • Пропуск на Хебър! Набил Макни проби отдясно, навлезе в наказателното поле и шутира, но стражът Янко Георгиев плонжира и изби в корнер.

36'
  • Пропуск на Крумовград! Този път резервата Янис Гермуш се измъкна от засадата отдясно, напредна и върна към Матеус Енрике. Бразилецът отправи удар по земя към десния ъгъл, но твърде слаб, за да затрудни вратаря на Хебър.

32'
  • Пропуск на Матеус  Енрике! Бразилецът изскочи очи в очи с вратаря Марко Роса, но се забави с удала и това позволи на Калоян Пехливанов да се върне пред голлинията и да избие удара му. Впоследствие бе отсъдена и засада на Матеус Енрике.

25'
  • Принудителна смяна за гостите - на мястото на контузения Рафаел Фуртадо влиза Янис Гермуш

23'
  • Нападателят на Крумовград - Рафаел Фуртадо, се нуждае от медицинска помощ! Бразилецът е получил разтежение в задната част на бедрото и няма да може да продължи мача.

20'
  • Първи корнер в актива на Хебър! Матей Шимич обаче е над всички след центрирането на Атанас Кабов.

18'
  • Отменен гол за Крумовград заради засада! Серкан Юсеин изведе Момчил Цветанов зад отбраната на Хебър и той напредна и пусна към връхлитащия Матеус Енрике, който нямаше как да сгреши на празна врата. Асистент-съдията обаче веднага вдигна флага за засада на Цветанов, а решението му секунди по-късно бе потвърдено от системата ВАР.

8'
  • Първи ъглов удар в мача и той е в полза на Крумовград! Центрирането обаче е избито от Божидар Пенчев, а след това има съдийски сигнал за фал в атака.