Арда победи Крумовград с 1:0 в двубой от втория кръг на efbet Лига. Единственото попадение бе дело на Станислав Иванов през първото полувреме. То дойде при спорни обстоятелства, тъй като контраатаката на тима от Кърджали започна след игра с ръка на футболист на отбора на Александър Тунчев. Чистите голови положения не бяха много, а сякаш Крумовград упражни натиск върху совя съперник, но така и не успя да отбележи попадение.

Това е първа победа и първи гол за сезона за Арда, а Крумовград си тръгва с празни ръце от Кърджали.

start-photo.bg
45 снимки

В 21-а минута Арда организира бърза атака, при която тимът от Кърджали пренесе топката в предно поле и Станислав Иванов бе намерен, като показа добър дрибъл, преди да стреля прецизно към вратата, а Янко Георгиев не успя да реагира по добър начин и резултатът бе откртит. Останаха съмнения за игра с ръка на футболист на домакините, но попадението бе зачетено - 1:0 за Арда.

efbet Лига

FT .

1 : 0

• 21’ Станислав Иванов
  • Това бе всичко от този мач!

90+6'
  • Станислав Иванов получи жълт картон.

90+4'
  • Чинонсо Офор не успя да продължи и бе заменен от Пламен Крачунов.

88'
  • Октай Юсеин замени Диего Рапосо.

84'
  • Ерол Дост замени Рафаел Фуртадо.

80'
  • Станислав Иванов показа страхотна техника, след което пусна перфектен пас към Стефан Статев, а офанзивният футболист на Арда бе сам срещу вратаря, но неговият изстрел бе страхотно спасен от Янко Георгиев.

79'
  • Лазар Марин също извърши нарушение, което му донесе жълт картон.

74'
  • Борислав Цонев извърши нарушение, за което получи жълт картон.

72'
  • Стефан Статев замени Борис Тютюков.

70'
  • Серкан Юсеин бе изпуснат от противниковата защита, а полузащитникът бе на чиста позиция и опита удар по диагонала, но иззстрелът му премина на сантиметри от десния страничен стълб.

64'
  • Това бе всичко от Илкер Будинов, който бе заменен от Димитър Велковски.

60'
  • Даниел Олиевйра замени Ренан Арияш.

59'
  • Станислав Иванов бе изведен по страхотен начин и преодоля Янко Георгиев, но от малък ъгъл не успя да завърши и топката излезе в аут.

58'
  • Серкан Юсеин се обърна по страхотен начин и опита удар към съперниковата врата, но за пореден път Господинов  се справи с опасността.

55'
  • Диего Рапосо опита късмета си от пряк свободен удар, но Анатоли Господинов внимаваше и успя да спаси.

48'
  • На полувремето Джелал Хюсеинов бе замемен от Йозгюр Аксака.

46'
  • Съдията даде сигнал и втората част вече започна.

46'
  • Това бе всичко за първата част

45+6'
  • Крумовград получи правото да изпълни пряк свободен удар, а Серкан Юсеин се нагърби с изпълнението, като отправи точен удар, но Господинов се справи и изби встрани.

45+1'
  • Милен Стоев извърши нарушение, за което бе декориран в жълто.

35'
  • Ренан Арияш се озова на отлична стрелкова позиция, но ударът му беше много неточен.

34'
  • Джелал Хюсеинов извърши нарушение и получи жълт картон.

31'
  • Арда организира бърза атака, при която тимът от Кърджали пренесе топката в предно поле и Станислав Иванов бе намерен, като показа добър дрибъл, преди да стреля прецизно към вратата, а Янко Георгиев не успя да реагира по добър начин и резултатът бе откртит. Останаха съмнения за игра с ръка на футболист на домакините, но попадението бе зачетено.